Teresa i Przemek

Przemek uprawia trekking wysokogórski, trochę się wspina, jeździ na rowerze. Teresa uprawia trekking. Wspólnie będziemy kontynuować naukę jazdy na nartach, także wspólne wycieczki rowerowe na rowerze tandemowym, w przyszłości wraz z córką. Razem spełniamy swoje marzenia, uprawiamy sport w miarę możliwości, stawiamy na aktywność rodzinną i powoli wspólnie się realizujemy.

Chcielibyśmy, by sporty pomagały Biance zrozumieć sens życia, rozwijać swoje pasje, umieć odnaleźć się w świecie ludzi dobrze widzących. Stawiać kroki w życiu twardo trzymając głowę do góry. Wiemy, że jest to możliwe, by osoby niewidome i słabowidzące uprawiały większość sportów i chcemy w Biance zaszczepiać pasje do sportu i pewność siebie od najmłodszych lat.

Wiemy, że nasza córka przy dzisiejszym rozwoju techniki medycznej, dobrej hospitalizacji, rehabilitacji, może wraz z nami uczestniczyć w uprawianiu sportu, czując się pewnie przy rodzicach.

Aniridia to dla nas nie nowość, to u nas genetyczna choroba. Z Aniridią można żyć, ale życie wśród zdrowych, dobrze widzących osób jest bardzo ciężkie. Dzieci z Aniridią wolniej się rozwijają, ponieważ słabo widzą z daleka. Mogą zamykać się w sobie ze względu na gorszy kontakt z otoczeniem.

Jako rodzice chcielibyśmy, aby nasza córka jak najlepiej mogła dobrze się rozwijać, chodzić do zwyklej, publicznej szkoły, do klasy integracyjnej, a nie do szkoły specjalnej. By w przyszłości miała szansę studiować na wymarzonym kierunku, pracować w wymarzonym zawodzie, spełniać swoje marzenia - bez żadnych ograniczeń.

Bianka powinna przejść zabiegi operacyjne jeszcze w wieku dziecięcym - poprawiające wygląd oczu, jakość patrzenia i widzenia, zmniejszające ryzyko pogorszenia wzroku. Niestety w Polsce takich zabiegów się nie wykonuje. Szukamy kliniki za granicą, która zgodziłaby się leczyć i przeprowadzić takie operacje naszej córce jeszcze w wieku dziecięcym (najlepiej do siedmiu lat), zanim oko do końca wykształci się i zacznie jeszcze bardziej pogarszać się jakość widzenia.

Kochamy Biankę nad wszystko na świecie. Nie wyobrażamy sobie życia bez niej.